WARSZTAT-NAGRODA W KONKURSIE „TOP HR MANAGER”

„POSMAKUJ, CZYM JEST CORPORATE WELLNESS”
Nagroda ufundowana przez Prodialog dla laureatów „Top HR Manager”
Warszawa 2014

17. czerwca Prodialog zaprosił Finalistów VI edycji konkursu organizowanego przez Walters Kluwer pt: „TOP HR MANAGER” na całodzienne spotkanie warsztatowe „POSMAKUJ, CZYM JEST CORPORATE WELLNESS”. Była to nagroda specjalna dla 10 najlepszych HR Managerów w Polsce.

Warsztaty odbyły się w ciekawych wnętrzach Splotu Artystycznego, w centrum Warszawy. Beata Dyraga, prezes firmy Prodialog,  zapoznała Uczestników z ideą Corporate Wellness, którego jest prekursorką. Opowiedziała o zasadach pracy, o kompleksowym podejściu do tematu, o obszarach którymi się zajmujemy. Po krótkim wprowadzeniu zaproponowaliśmy Uczestnikom 4 tematy, które były ucztą dla umysłu, duszy i dla ciała.

Zaczęliśmy od warsztatu „Balans Praca – Życie – jak zwolnić, a być pierwszym na mecie”. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się, co na tym polu może im dać firma w której pracują, ale przede wszystkim – co sami mogą dla siebie zrobić, jak zadbać o siebie i się sobą zaopiekować? Wnioski były odkrywcze.

Dla odmiany drugi warsztat to coś zdecydowanie dla ciała: „Zdrowy kręgosłup – jak dbać o niego w pracy biurowej”. Uczestnicy otrzymali garść informacji na temat budowy i funkcjonowania kręgosłupa, a już po chwili przenieśli się na podłogę, aby jak najszybciej zacząć o niego dbać. Było dużo ćwiczeń praktycznych, uciski, masowanie, rozciąganie. Ćwiczenia na krześle, przy ścianie, to wszystko możemy na co dzień stosować w pracy i w zaciszu domowym. Po uczcie dla żołądka, czyli pysznym lunchu, Uczestnicy dalej „smakowali” corporate wellness.

Kolejny warsztat to: „Pigułki wiedzy – jako odpowiedź na stres informacyjny”. Temat bardzo ważny i potrzebny w firmie XXI wieku. Uczestnicy przyznali, że „Pigułki wiedzy” to świetny sposób na wykorzystywanie potencjału pracowników doświadczonych, wdrażanie nowych, oszczędność czasu i kontrolę nad przepływem informacji.

I na koniec uczta dla każdego – spotkanie z wizażystką, czas na indywidualne porady, wsparcie i pomysł na siebie, czyli „Akademia wizażu – świadomy wizerunek”. Było dużo pytań i wątpliwości, na które każdy otrzymał odpowiedź od trenerki.

Uczestnicy warsztatu „Posmakuj czym jest Corporate Wellness” podsumowując czas spędzony z nami zdecydowanie przyznali się do zarażenia ideą Wellnessu dla Firm. Zobaczyli potrzebę takich działań w swoich firmach, zrozumieli ich zasadność i wagę, zarówno dla pojedynczego pracownika, jak i dla całej organizacji.
Pochwalili nas za profesjonalne podejście do analizy potrzeb, wskazali na bardzo dobre merytoryczne przygotowanie naszych trenerów i ciekawy sposób prowadzenia zajęć, z prawdziwym zaangażowaniem i otwarciem na potrzeby grupy. Docenili również kompleksowość projektu.

Wszystkim Uczestnikom naszego warsztatu dziękujemy za czas wspólnie spędzony, za aktywność i ważne dla nas wypowiedzi oceniające nasz projekt.